Nie zatrzymał się do kontroli drogowej - powodem 2 promile alkoholu w organizmie

Dwa promile alkoholu w organizmie były powodem niezatrzymania się do kontroli drogowej przez 43-letniego mieszkańca gminy Wschowa, który nocą (19 czerwca) uciekał przed patrolem ruchu drogowego wschowskiej Policji. Policjanci w trakcie pościgu spowodowali, że mężczyzna wjechał w ślepy zaułek, gdzie został zatrzymany. Mężczyzna przewoził w aucie 11- letnią córkę.

Do zdarzenia doszło nocą (19 czerwca) we Wschowie. Patrol ruchu drogowego postanowił zatrzymać do kontroli osobowego forda, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca mógłby znajdować się pod wpływem alkoholu bądź środka podobnie działającego. W momencie kiedy policjant wydał latarką sygnał do zatrzymania kierujący podjął ucieczkę. Nie zwlekając ani minuty dłużej mundurowi podjęli pościg na osobowym fordem, którego kierowca nie reagował na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe. Kolejny raz znajomość przez funkcjonariuszy topografii miasta pozwoliła na zatrzymanie lekkomyślnego kierowcy w ślepym zaułku skąd nie mógł kontynuować ucieczki.
Jak się okazało za kierownicą forda siedział 43- letni mieszkaniec gminy Wschowa. Mężczyzna był pijany. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewoził w aucie pasażerkę - 11 letnią córkę. 43-latek stracił prawo jazdy. W najbliższym czasie usłyszy zarzuty podsumowujące jego szaleńczą, nieodpowiedzialną ucieczkę.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież