Dwa nowe boiska piłkarskie w naszej gminie

Z początkiem tygodnia podpisana została umowa, której przedmiotem jest "Budowa dwóch boisk wielofunkcyjnych wraz z pozostałą infrastrukturą". W ramach zadania przy placówkach oświatowych w Sławie i Łupicach powstaną wielofunkcyjne boiska trawiaste z nawierzchnią sztuczną, które posłużą najmłodszym.

Z początkiem roku gmina Sława otrzymała nagrodę w wysokości 1 miliona złotych w ramach konkursu dla gmin „Rosnąca odporność” Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko COVID-19. Konkurs ten ogłoszony został latem ubiegłego roku przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Premiowane w nim były gminy w każdym powiecie, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r. W powiatach z trzema gminami, a więc również w powiecie wschowskim, nagrodę mogła zdobyć tylko jedna gmina.
Pozyskane w ten sposób środki gmina Sława przeznaczy na działania związane z tworzeniem warunków do rozwoju sportu i ruchu na świeżym powietrzu dla uczniów szkół podstawowych, co jest niezmiernie istotne w dzisiejszych czasach, aby zapewniać dzieciom i młodzieży różnego rodzaju formy aktywności fizycznej. Oprócz płyty głównej obiekty wyposażone zostaną w piłkochwyty, bramki do piłki ręcznej, stojaki do koszykówki, zestawy do siatkówki, a także oświetlenie! Dodatkowo całość zyska ogrodzenia i trybunki, pojawią się także elementy małej architektury jak stojaki na rowery i kosze.
Wartość inwestycji to 1.228.524,00 zł a firma, która zrealizuje przedsięwzięcie do 20 grudnia br. to MARDO SPORT z Puszczykowa.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież