Kryminalni zabezpieczyli blisko 0,5 kg narkotyków

Blisko 0,5 kilograma narkotyków zabezpieczyli wschowscy kryminalni specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej w wyniku podjętych w miniony weekend policyjnych działań (28 maja). Mundurowi ponadto zabezpieczyli przy jednym z zatrzymanych 20 tysięcy złotych i blisko 2 tysiące euro. Wschowski sąd (29 maja) przychylił się do wniosku wschowskiej Prokuratury i zastosował wobec dwóch zatrzymanych trzymiesięczny areszt.

Wschowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w minioną sobotę (28 maja) zatrzymali trzech mężczyzn - mieszkańców powiatu wschowskiego mających związek z przestępczością narkotykową. W przypadku pierwszego zatrzymanego 41- latka kryminalni znaleźli w jego garażu około 300 gramów narkotyków i blisko 100 tabletek extazy. Przy zatrzymanym policjanci zabezpieczyli ponad 20 tysięcy złotych i 2 tysiące euro. Chwilę później do policyjnego aresztu trafił również 41-latek, który posiadał ponad 100 gramów narkotyków. W jego przypadku w miejscu zamieszkania mundurowi natrafili na doniczki z roślinami konopi między innymi w specjalnie przygotowanej do tego szafie. W przypadku trzeciego zatrzymanego mieszkańca powiatu wschowskiego policjanci w jego miejscu zamieszkania znaleźli marihuanę i rośliny konopi.
W wyniku podjętych działań kryminalni zabezpieczyli blisko 0,5 kilograma narkotyków i 27 krzaków roślin marihuany. Wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 20 tysięcy złotych.
W minioną niedzielę (29 maja) wschowski Sąd przychylił się do wniosków wschowskiej Prokuratury i zastosował wobec dwóch zatrzymanych środek izolacyjny w postaci trzymiesięcznego aresztu.