Kolejna wycieczka uczniów ZSP

W piątek, 27 maja uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych wybrali się na kolejną wycieczkę w ramach programu "Poznaj Polskę".
Tym razem celem wycieczki była Palmiarnia w Poznaniu, Muzeum Szyfrów oraz spacer po mieście.
Uczestnicy wycieczki swój spacer rozpoczęli od Parku Wilsona i Palmiarni, która zachwyciła ich różnorodnością egzotycznych roślin - ponad 1100 gatunków oraz ryb - ok. 200 gatunków.
Kolejnym punktem było Centrum Szyfrów Enigma; jest to placówka z interaktywną ekspozycją multimedialną poświęconą maszynie szyfrującej Enigma i trzem polskim kryptologom: Marianowi Rejewskiemu, Henrykowi Zygalskiemu i Jerzemu Różyckiemu. Po obiedzie rozpoczęło się zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
Wielogodzinny spacer zakończono na poznańskiej Śródce, przy awangardowym, nagradzanym muralu, wykonanym w technice 3D.
Okazuje się, że Poznań to miasto pełne sprzeczności; historyczne i jednocześnie nowoczesne.
Organizatorem wycieczki był pan Marcin Rösler, a opiekunami pani Małgorzata Rösler i Magdalena Kaczmarska.