Podsumowanie etapu powiatowego Lubuskiego Konkursu Plastycznego

W czwartek, 19 maja w Domu Kultury w Sławie rozdano nagrody, wyróżnienia i nominacje do finału wojewódzkiego uczestnikom eliminacji powiatowych Lubuskiego Konkursu Plastycznego realizowanego przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2022.

Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał:
„Witajcie! W naszej bajce, Słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, Zatańczą wkoło drzewa (...)”
Powstaje nowa ekranizacja „Akademii Pana Kleksa”. Reżyser będzie miał nie lada wyzwanie...
A Ty jak przedstawiłbyś swoja bajkę?
Niekoniecznie odnosząc się do książki Jana Brzechwy, spróbuj za pomocą środków plastycznych zobrazować swoją najbardziej szalona opowieść.
Komisja konkursowa obradowała w składzie:
- Alena Kot – Przewodnicząca komisji, przedstawicielka Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze,
- Monika Stawska-Hatka – nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej w Sławie,
- Tomasz Krzymiński – Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie.
Uczestnicy eliminacji powiatowych w Sławie rywalizowali o finał w dwóch kategoriach wiekowych: 7-9 lat oraz 10-12 lat. Po burzliwych obradach postanowiono:
- w kategorii wiekowej 7-9 lat przyznać nominacje do finału wojewódzkiego Lenie Poddenek-Żuraw ze Szkoły Podstawowej w Sławie oraz przyznać wyróżnienie dla Wiktorii Kozak ze Szkoły Podstawowej w Ciosańcu.
- w kategorii wiekowej 10-12 lat przyznać nominację do finału wojewódzkiego Emilii Kulus ze szkoły Podstawowej w Ciosańcu Filia Łupice, a także przyznać wyróżnienia, które otrzymali:
- Lena Powajbo ze Szkoły Podstawowej w Ciosańcu,
- Gabriela Jakubowska ze Szkoły Podstawowej w Ciosańcu,
- Weronika Kalitka ze Szkoły Podstawowej w Ciosańcu,
- Marcelina Szlafka ze Szkoły Podstawowej w Ciosańcu.
Sponsorem nagród dla uczestników Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2022 było Starostwo Powiatowe we Wschowie. Uczestnicy konkursu otrzymali również upominki od Dyrektora Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie.