Złodziej desek nie uniknie kary

Sławscy kryminalni w minioną sobotę (23 kwietnia) zatrzymali 28-letniego mężczyznę i odzyskali skradzione drewno, które zniknęło z posesji pokrzywdzonego nocą z 21/ 22 kwietnia na terenie gminy Sława. Mężczyzna zdążył przewieźć i schować drewno na swojej posesji kilka kilometrów dalej. Wpadł w ręce mundurowych nocą przejeżdżając w okolicach działki pokrzywdzonego.

Do zdarzenia doszło nocą z 21/22 kwietnia bieżącego roku w okolicach Sławy. Pokrzywdzony zawiadomił o uszkodzonym ogrodzeniu i kradzieży desek modrzewiowych. Skierowany na miejsce patrol Policji potwierdził zdarzenie. Zaangażowani w sprawę sławscy kryminalni podjęli czynności mające wyjaśnić okoliczności w jakich doszło do kradzieży drewna.
Przeprowadzone na miejscu zdarzenia czynności pozwoliły na zatrzymanie nocą (23 kwietnia) 28-letniego mieszkańca gminy Sława. Mężczyzna zatrzymany został w okolicach działki pokrzywdzonego. Nie potrafił wytłumaczyć jak się znalazł w tym miejscu. Uwagę mundurowych przykuł bieżnik opony auta 28-latka. Jak się okazało był to ten sam bieżnik opony pojazdu jakim poruszał się sprawca.
28-latek przyznał się do uszkodzenia ogrodzenia zgłaszającego i kradzieży desek. Straty wyceniono na 1 tysiąc złotych. W miejscu zamieszkania 28-latka policjanci znaleźli przykryte folią skradzione deski.