Budowa tężni

Pod koniec czerwca informowaliśmy o podpisaniu umowy na wykonanie zadania pn. „Rozwój bazy turystycznej Sławy poprzez montaż tężni solankowej wraz z małą architekturą”.

W ubiegłym tygodniu w okolicy Placu pamięci rozpoczęły się prace. W ramach projektu w pobliżu Parku Miejskiego powstanie tężnia solankowa z drewna sosnowego o wymiarach 8 m x 2,3 m. Zamontowanych zostanie także sześć ławek parkowych, dwa kosze na śmieci i stojak na rowery.
Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 148.830,00 zł, z czego 53.000,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Lubuska Baza Turystyczna”. Natomiast kwota 95.830,00 zł pochodzi z budżetu własnego gminy. Według umowy wykonawca - firma Kryształowy Świat Aldona Grabowska-Pajdak z Libiąża na zakończenie prac ma czas do 15 listopada.