XXXV Sesja Rady Miejskiej w Sławie

W czwartek, 30 września w sali nr 001 Urzędu Miejskiego w Sławie odbyła się XXXV Sesja Rady Miejskiej. Proponowany porządek obrad zawierał 12 punktów zawierających m.in. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne przekazanie infrastruktury drogowej położonej w pasie drogi wojewódzkiej nr 278 przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie czy projekt uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej gminy Sława na rok 2021..

Na początku Sesji burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła przedstawił sprawozdanie z prac pomiędzy sesjami. W swojej wypowiedzi poruszył on m.in. temat sławskiego pałacu, który jak wiadomo 13 sierpnia poprzez licytację komorniczą został sprzedany. Problem w tym, że nieruchomość ta proceduralnie nie została jeszcze sprzedana. Procedura nadal trwa. Pałac co prawda znalazł nabywcę i jest to polska firma z Kalisza, która wygrała licytację. Jednak firma ta nie zapłaciła jeszcze za pałac ponieważ procedura końcowa trwa jeszcze w sądzie, który musi zatwierdzić dokumenty i przekazać je do komornika. Komornik natomiast ustali termin wpłaty należności za pałac. Szkoda tylko, że przez opieszałość sądu, nabywca nie może zapłacić należności, tym bardziej, że deklarował on, iż prace na terenie pałacu mogłyby się rozpocząć już teraz. Burmistrz interweniował w tej sprawie u prezesa Sądu Rejonowego we Wschowie, który obiecał, że postara się przyspieszyć tę sprawę.
W czasie trwania Sesji swoje interpelacje złożyło dwóch radnych.
Pierwszą z nich przedstawił radny Krzysztof Łuciów, który w imieniu sołtysa, rady sołeckiej Krzepielowa, społeczności szkolnej, druhów OSP Krzepielów oraz swoim zwrócił się z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych w przyszłym budżecie na rok 2022 na dokończenie budowy parkingu przy Szkole Podstawowej w Krzepielowie oraz wyłożenie kostki wokół remizy strażackiej.
Drugą interpelację przedstawił radny Antoni Jurewicz. Dotyczyła ona źle działającego oświetlenie w Starym Strączu. Część lamp włącza się o godzinie 16:00 natomiast pozostałe o godzinie 20:00.
Radny poprosił o rozwiązanie tego problemu.