Mieszkanka naszej gminy w czołówce Mistrzostw Polski

W dniach 24-26 września na terenie Rancza Rubin (pow. Wschowa) odbyły się Zawody Krajowe w Powożeniu Zaprzęgami & Mistrzostwa Polski Amatorów w których udział wzięło 51 najlepszych zawodników i koni z całego kraju.

Oprócz widowiskowego powożenia organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji, m.in. koncert zespołu Karo, atrakcje dla dzieci, zabawę taneczną oraz przysmaki wiejskiej kuchni.
- Całe zawody i trasa była bardzo profesjonalnie przygotowana. Musieliśmy pokonać 6-kilometrową trasę, w tym 5 przeszkód maratonowych i dodatkowo jedną przeszkodę wodną w lesie. Całą trasę należało pokonać w czasie około 30 minut – powiedziała nam Dominika Rimke z gminy Sława która w zawodach pojechała znakomicie.
Powożąc parę kucy Feritta i Tik-Tak zdobyła tytuł II Wicemistrza Polski a jej córka Karolina Rimke z końmi Bett i Fetta wysokie 4 miejsce. Przypomnijmy że w roku ubiegłym Dominika Rimke zdobyła tytuł I Wicemistrza Polski.
Serdecznie gratulujemy!