Kolejne dofinansowanie dla Sławy

28 września 2021 r. w Zielonej Górze została podpisana umowa o przyznanie pomocy na realizację inwestycji pn. Przebudowa ulicy Obrońców Pokoju w Sławie. W imieniu Zarządu Województwa Lubuskiego umowę podpisał Marszałek Stanisław Tomczyszyn, Gminę Sława reprezentowali Burmistrz Cezary Sadrakuła wraz ze Skarbnikiem Małgorzatą Szymoniak.

Zadanie opiewa na kwotę 630 358,70 zł. Pozyskane wsparcie to 387 268,00 zł, natomiast pozostała część - stanowiąca wkład własny pochodzić będzie z budżetu Gminy Sława i wyniesie 243 090,70 zł. W ramach przedsięwzięcia wykonany zostanie remont drogi o długości 407 m. Przebudowa obejmuje wymianę nawierzchni, krawężników drogowych, regulację studzienek oraz wykonanie przejść dla pieszych.
Pozyskane środki mają służyć wsparciu lokalnego rozwoju obszarów wiejskich poprzez poprawę stanu infrastruktury drogowej. Operacja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, poddziałanie „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.