Próbował ukryć się w zbożu. Teraz odpowie za włamanie

Wczoraj informowaliśmy o włamaniu do sklepu w Śmieszkowie. Dziś możemy napisać o tym więcej

Do zdarzenia doszło nocą (10 czerwca) o godzinie 02.00. Dyżurny wschowskiej jednostki otrzymał informację o tym, że nieznane osoby włamały się do jednego ze sklepów wielobranżowych w gminie Sława. Z relacji zgłaszających wynikało, że osoby te weszły do zamkniętego lokalu skąd zabrały towar. Dzięki czujności mieszkańców zaalarmowani zostali właściciele sklepu, którzy zadzwonili na numer alarmowy. Nieznanym włamywaczom udało się uciec.
Zaangażowani w sprawę sławscy i wschowscy policjanci podjęli intensywne działania mające na celu odzyskanie skradzionego towaru i przede wszystkim zatrzymanie sprawców.
W trakcie sprawdzania przyległego terenu, w zaroślach udało się policjantom odnaleźć skradziony towar, w szczególności było to ponad 130 napojów rożnego rodzaju oraz kilka worków węgla drzewnego.
Nieustępliwi mundurowi sprawdzając pole obsiane zbożem natrafili na schowanego, leżącego w zbożu młodego mężczyznę. Nietrzeźwy 18 - latek od razu przyznał się policjantom do włamania do sklepu. Badanie trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia. Jak się okazało wspólnie ze swoim 16-letnim kompanem chwilę wcześniej usiłowali również włamać się do innego sklepu, ale nie udało im się. 16-latek odpowie przed sądem rodzinny.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież