Zmiany w SCKiW Sława

Pod koniec zeszłego roku Burmistrz Sławy poinformował nas lakonicznie , że Piotr Kokorniak z końcem roku kończy pracę w SCKiW Sława. Wszyscy myśleli że pewnie miał lepszą propozycję , może lepsze warunki gdzieś w województwie lub jeszcze wyżej.

Pod koniec zeszłego roku Burmistrz Sławy poinformował nas lakonicznie , że Piotr Kokorniak z końcem roku kończy pracę w SCKiW Sława. Wszyscy myśleli że pewnie miał lepszą propozycję , może lepsze warunki gdzieś w województwie lub jeszcze wyżej . Okazało się że wyglądało to trochę inaczej. Z końcem roku kończył się dyrektorowi kontrakt który bez problemu mógł zostać przedłużony jednym podpisem przez Burmistrza. Burmistrz jednak tego kontraktu nie przedłużył i zlecił rozpisanie konkursu na ww. stanowisko . Tego typu reakcja jednoznaczna jest z rezygnacją z pana Piotra Kokorniaka . W tym miejscu pojawia się pytanie - dlaczego ? Burmistrz Sławy w gazetach i portalach internetowych rozwija wizję bardzo wysokiego poziomu kulturalnych wydarzeń w naszej gminie , świetnych warunków do wypoczynku , cudownych imprez , pozyskiwania środków unijnych wspierających przyszłe inwestycje (np. Wakeboarding - wyciąg nart wodnych ) , ściągających dziesiątki tysięcy ludzi koncertów - my się z tym wszystkim zgadzamy ale mamy świadomość że większość tych wydarzeń przez wiele ostatnich lat organizował Piotr Kokorniak. Niejasne jest dlaczego Burmistrz rezygnuje z człowieka gdy wszystko jest na tak wysokim poziomie . Z najnowszych informacji wiemy że pan Piotr Kokorniak został natychmiast zagospodarowany przez Wschowę - nie dziwi nas ta sytuacja ponieważ to co pokazał w Sławie daje nadzieję Wschowskiej kulturze na tego typu imprezy i koncerty jakie my mieliśmy.

Pozostaje mieć nadzieję że wybrany w konkursie nowy szef lub SZEFOWA SCKIW w Sławie utrzyma poziom serwowany przez Piotra Kokorniaka.

Pana Piotra pozdrawiamy a o decyzji Burmistrza przypomnimy sobie już niedługo - sezon coraz bliżej!