Wypowiedzenie pracy i płacy J.Moryto

Na sesji rady miejskiej w dniu 28.05.2015 w pkt. 12 nastąpiło głosowanie nad likwidacją stanowiska kierownika obiektów sportowych zajmowanego przez Jarosława Moryto.

Na wniosek Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalych Edwarda Boksa miało zostać zlikwidowane ww. stanowisko  ze względu na między innymi wcześniejsze odłączenia stadionu i orlika od Zespołu Szkół .  Temat wzbudził gorącą dyskusję ponieważ osoba będąca Radnym miejskim posiada swego rodzaju ochronę prawną . Nie można rozwiązać w normalny sposób umowy o pracę - należy uzyskać zgodę pozostałych radnych w postaci uchwały. Niejasną sytuację wokół tej uchwały budował fakt iż Jarosław Moryto jako radny wielokrotnie podejmował trudną i niepopularną tematykę oraz startował w wyborach samorządowych kandydując na stanowisko Burmistrza i uzyskując 38% poparcia. Dodatkowo niezrozumiałe argumenty o przesunięciu do innych podmiotów orlika i stadionu nie wyjaśniały właściwych przyczyn zwolnienia. Otóż w 2007 roku Jarosław Moryto wygrał konkurs na kierownika obiektów sportowych . Nie było wtedy ani stadionu , ani orlika . Po kilku latach dorzucono mu do obowiązków stadion i orlik i znów po kilku zabrano. O ile dobrze rozumiemy nie zmienia to jego statusu jako kierownika obiektów sportowych z dnia wygrania konkursu w 2007 roku. Pozostaje mu do opieki hala sportowa , korty tenisowe i wszystkie sprawy którymi miał się opiekować jako świeży wygrany konkursu w 2007 roku - skąd w takim razie likwidacja jego stanowiska ? W sali obrad rady miejskiej wywiązała się długa dyskusja radnych , Dyrektora E.Boksa , Burmistrza , prawnika i samego zainteresowanego J.Moryto. Po zamknięciu dyskusji przystąpiono do głosowania , w którego wyniku głosami 6 do 5 przy 2 wstrzymujących się radni nie zezwolili na wypowiedzenie pracy i płacy Jarosława Moryto utrzymując go tym samym na dotychczas pełnionym stanowisku.