Dyrektor SCKiW odchodzi.

W dniu dzisiejszym dyrektor SCKiW Sebastian Ciemnoczołowski zwrócił się z wnioskiem do Burmistrza Sławy o rozwiązanie stosunku pracy z powołania za porozumieniem stron z dniem 30.06.2015 roku.

Dyrektor swoją decyzję uzasadnił rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, która prawnie uniemożliwia prowadzenie gminnej instytucji kultury.
Wniosek został przez burmistrza przyjęty. Co dalej z SCKiW i koncepcją rozwoju ośrodka przygotowaną przez dyrektora Ciemnoczołowskiego? Przypominamy, że koncepcja została zgodnie zaakceptowana przez radnych na wspólnym posiedzeniu komisji.
Dyrektor zakłada, że plany rozwoju wynikające z tego dokumentu powinny być realizowane, bo dają szanse na rozwój firmy i turystyki w Sławie oraz skuteczne wykorzystanie dofinansowania z UE. Dzisiaj został wykonany jeden z etapów opisanych w koncepcji. Przewozy szkolne, które wykonuje SCKiW, od 1 września zostaną zlecone na zewnątrz, w związku z czym już dzisiaj konieczne było podjęcie trudnej i przykrej decyzji wręczenia dwóm pracownikom - kierowcom centrum z wypowiedzeń (z trzymiesięcznym okresem) w związku z likwidacją stanowisk pracy.
Sebastian Ciemnoczołowski jako radny Sejmiku Województwa Lubuskiego zadeklarował dalszą pomoc w realizacji koncepcji rozwoju SCKiW i istotnych inwestycji gminnych w okresie nowego budżetu UE na lata 2014-2020.
Po południu Ciemnoczołowski podziękował współpracownikom i dzierżawcom punktów handlowych za tę kilkumiesięczną współpracę. Jak sam przyznał, życie ciągle nas zaskakuje i sam nie spodziewał się, że w Sławie zagości tylko na kilka miesięcy. Zobowiązał się do dalszej pomocy Sławie, jeśli tylko będzie taka wola. Chętnie będzie nas także odwiedzał prywatnie, bo jak stwierdził szybko związał się z tym miejscem i ludźmi, którzy tak życzliwie go przyjęli. „Drogi do Sławy znam wszystkie i wszystkie są mi bliskie. Dziękuję wszystkim za pomoc i dobrą współpracę, choć nie wszystkie dni tak jak np. dzisiejszy były łatwe” – zakończył.