Festyn Słowiański w Lubogoszczy

W sobotę, 2 lipca w Lubogoszczy odbył się Festyn Słowiański zorganizowany przez Stowarzyszenie Letnisko – Lubogoszcz. Była to już ósma impreza zorganizowana przez zrzeszonych w stowarzyszeniu 12 mieszkańców Lubogoszczy.

Już od rana przed salą wiejską odbywały się warsztaty i pokazy rzemieślnicze, takie jak garncarstwo w wykonaniu pani Emilii Skiba, czy plecenie wianków przez panią Jadwigę Anioła.
Ponad to zaprezentował się Jerzy Sowijak z Bukówca, kowal Jan Iwanowski z Brójca, czy Stowarzyszenie Polanie. Odbył się także pokaz sprzętu gaśniczego OSP Sława a popołudniu, koncert dzieci ze sławskiej szkoły podstawowej, które zaprezentowały się wraz z dziećmi z Ukrainy, uczęszczającymi do tej samej placówki. Nie zabrakło też oczywiście przeróżnych smakołyków serwowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Radzynia. Podczas całego festynu odbywały się gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych a wydarzenie uświetnił koncert zespołu Bajer z Nowej Soli. Wieczorem przy akompaniamencie kapeli, uczestnicy przeszli na plażę przy kapliczce, gdzie w wodach Jeziora Sławskiego podpisane zostało porozumienie między Stowarzyszeniem Letnisko – Lubogoszcz a radą sołecką Gola. Na mocy tego porozumienia rada sołecka zezwala mieszkańcom Lubogoszczy na korzystanie ze swoich boisk i placów zabaw a mieszkańcy Goli mogą korzystać z plaży i kąpieliska w Lubogoszczy. Zwieńczeniem wydarzeń nad jeziorem było wspólne puszczanie wianków, po którym wszyscy wrócili na plac przed salą wiejską, gdzie bawili się do godzin nocnych.
galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież