Bezpieczne wakacje z Lupo

Komendant Policji we Wschowie wraz z przedstawicielami, Urzędu Miasta i Gminy Wschowa, Urzędu Miasta i Gminy Sława oraz Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa wręczyli dziś nagrody zwycięzcom powiatowych eliminacji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczne Wakacje z Lupo".

W miesiącu kwietniu 2015 r policjanci z KPP Wschowa w V i VI klasach wszystkich szkół podstawowych na terenie powiatu Wschowskiego przeprowadzili test wiedzy na temat bezpieczeństwa. Turniej poprzedzony został wcześniejszymi spotkaniami profilaktycznymi z uczniami.
W eliminacjach udział wzięło 690 uczniów z czego wyłoniono trzech n/w zwycięzców:
I miejsce: Martyna Raczycka – Szkoła Podstawowa w Szlichtyngowej,
II miejsce: Piotr Rękoś – Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie,
III miejsce: Manuela Waligórska – Szkoła Podstawowa w Starym Strączu,
Włodarze gmin Wschowa, Sława, Szlichtyngowa oraz radny powiatowy Cezary Burzyński na wniosek Policji, ufundowali dla finalistów rowery górskie.
Zwycięzca w dniu 17 czerwca 2015 r weźmie udział w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim