Muzyczne święto u św. Michała Archanioła

W minioną niedzielę chóralny śpiew rozbrzmiewał w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie,
a to za sprawą Lubuskiego Święta Pieśni. W jubileuszowej, dziesiątej już odsłonie Festiwalu Muzyki Chóralnej wystąpiło sześć chórów amatorskich i soliści.
Tradycyjnie festiwal miał charakter konkursu, podczas którego zaprezentowały się:
- Żeński Chór Kameralny "Cantilena" z Włoszakowic,
- Stowarzyszenie Chór "Lutnia" z Więcborka,
- Zespół Wokalny "Pauza" ze Zbąszynia,
- Chór "Octava" z Żagania,
- Chór Żeński "Polirytmia" z Zielonej Góry,
- Chór "Za Tobą" z Głogowa.
Po przesłuchaniu wszystkich zespołów decyzją Jury Grand Prix X Festiwalu Muzyki Chóralnej i nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Burmistrza Sławy otrzymał: Chór Żeński "Polirytmia" z Zielonej Góry.
Złote Pasmo otrzymały:
Chór "Za Tobą" z Głogowa,
Chór "Octava" z Żagania.
Srebrne Pasmo:
1. Żeński Chór Kameralny "Cantilena" z Włoszakowic,
2. Stowarzyszenie Chór "Lutnia" z Więcborka.
Brązowe Pasmo:
1. Zespół Wokalny "Pauza" ze Zbąszynia.
Nagrodę specjalną (kosz delikatesów ufundowany przez Elżbietę i Marcina Piasnych ze Sławy) za najlepiej wykonany utwór polskiego kompozytora przyznano Żeńskiemu Chórowi Kameralnemu "Cantilena" z Włoszakowic za utwór "Moja piosnka". W tematyce patriotycznej za najlepsze wykonanie utworu "Biały krzyż" nagrodzono (500 zł ufundowane przez Prezesa Zarządu Hajduk Sp. z o.o. Tomasza Hajduka) Chór "Octava" z Żagania.
Za najlepiej wykonany utwór o tematyce ludowej lub inspirowany polskim folklorem nagrodę (zestaw miodów ufundowany przez Zytę Derewlanko-Chomiak i Bazylego Chomiak otrzymał Chór Żeński "Polirytmia" z Zielonej Góry za piosenkę "Na hali".
W tematyce sakralnej nagrodę (500 zł ufundowaną przez Proboszcza Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Sławie - ks. Kanonika Jerzego Ślusarczyka) wręczono Chórowi Żeńskemu "Polirytmia" z Zielonej Góry.
Organizatorami Festiwalu byli: Stowarzyszenie Witosława ze Sławy, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku i Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Michała Archanioła w Sławie.
Przegląd odbył pod Honorowym Patronatem Burmistrza Sławy.