Program wymiany kopciuchów - następna edycja już wiosną

Prowadzony przez Gminę Sława program wymiany kopciuchów na nowe ekologiczne źródła ciepła istotnie wpływa na jakość powietrza na terenie gminy.

Popularność i skuteczność programu sprawiły, że wiosną ma ruszyć następna jego edycja. Informacje o nowym naborze będzie można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w momencie uruchomienia nowej edycji.
Najbardziej popularne do tej pory były piece na ekogroszek (minimum piątej klasy) i kotły opalane granulatem drzewnym. Tych pierwszych mieszkańcy zainstalowali aż 42, 17 szt. na granulat drzewny i jeden na gaz. W sumie wyeliminowanych zostało 60 kopciuchów.
O tym, jak ważna jest troska o czyste powietrze poprzez wymianę kotłów i spalanie dobrego opału można się przekonać śledząc serwis map.airly.eu. Na bieżąco czujniki prezentują jakość powietrza w naszej okolicy.