Policyjne działania "Pieszy Bezpieczny na Przejściu"

Dzisiaj (04 lutego) na drogach powiatu wschowskiego prowadzone są działania „Pieszy bezpieczny na przejściu”, które uwagę skupiają na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi.

To najbardziej narażona grupa na nieprzyjemne skutki zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów. Wschowscy policjanci zwracają uwagę na osoby, które pomimo znajdujących się w pobliżu przejść dla pieszych starają się skracać sobie drogę i przebiegają w miejscach niedozwolonych. Mundurowi przypominają również o zasadach bezpieczeństwa jakimi powinni kierować się piesi. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne zachęcają i promują noszenie elementów odblaskowych od najmłodszych grup wiekowych po grupy seniorów.
Policjanci również nie stosują ulg wobec kierowców, którzy w miejscach skrzyżowań, przejść dla pieszych spieszą się i nie respektują praw niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają również o niekorzystnych warunkach gdzie drogi są mokre i śliskie, a co się z tym wiąże droga hamowania drastycznie się wydłuża. Przypominają również o zachowaniu szczególnej ostrożności w warunkach ograniczonej widoczności.
Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.