Policyjne działania "prędkość" na drogach powiatu wschowskiego

W miniony weekend policjanci wydziału prewencji, w szczególności ruchu drogowego monitorowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu wschowskiego. Działania kontrolno – pomiarowe dotyczyły przede wszystkim pojazdów, które poruszały się w terenach zabudowanych. Pomimo niesprzyjającej aury zatrzymano jedno prawo jazdy za prędkość 106 km/h na ograniczeniu do 50 km/h i wystawiono 21 mandatów za przekroczenie prędkości. U jednego z kierowców stwierdzono obecność narkotyków.

Jak wynika z prowadzonych cyklicznie działań kontrolno - pomiarowych takich jak „Prędkość”, „Kaskada” zawsze trafiają się kierowcy, którzy bagatelizują obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W miniony śnieżny weekend przeprowadzone działania pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowcy, który w obszarze zabudowanym rozwinął prędkość 106 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. 44 - letni mieszkaniec powiatu wschowskiego stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.
Pozostali kierowcy, których pojazdy zostały zatrzymane do kontroli drogowej przekraczali prędkości od 25 do 40 km/h w obszarach zabudowanych. Dwudziestu jeden nieodpowiedzialnych kierowcy zostało ukaranych mandatami karnymi.
Z piątku na sobotę (29/30 stycznia) patrol prewencji zatrzymał do kontroli kierującego osobowym volvo. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie mundurowych. Użyty tester narkotykowy rozwiał wątpliwości wykazując w organizmie 33 - latka obecność amfetaminy i marihuany. Ponadto nieodpowiedzialny kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.