Niebawem ruszy inwestycja warta ponad 2,5 mln złotych

Niedawno informowaliśmy, że w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na przebudowę nawierzchni chodnika, miejsc parkingowych i placu pamięci na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie.

Swój wygląd zmieni odcinek o długości ponad 220 m od wjazdu do Parku Miejskiego w pobliżu Biedronki aż do Placu Pamięci.
Przypomnijmy na czym ma polegać wspomniana inwestycja.
Plan zakłada przebudowę trzech istniejących zjazdów, chodnika z wykonaniem nawierzchni z płyt chodnikowych oraz przeniesienie jednego z istniejących przejść dla pieszych. Dodatkowo pojawią się elementy małej architektury: murki, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, drewniane pergole, plac do gry (szachownica) i latarnie dekoracyjne.
- Często atakowano nas, że Sława jest "zabetonowana". Zarzucano, że podczas upału nie ma się gdzie schronić, bo zamiast drzew są tylko ulice i betony. Po części odpowiedzią na to będzie posadzenie 62 drzew, 230 róż oraz licznych traw ozdobnych i bylin. Myślimy także oczywiście o parkingach i mamy nadzieję, że uda się je zrekompensować - powiedział nam zastępca burmistrza Sławy, pan Krzysztof Gruszewski.
Dokładny koszt inwestycji to 2 523 477,98 zł. Sława na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 657 000 zł z Funduszu przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów
Prace rozpoczną się w lutym a planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec bieżącego roku.