Nowa kuchnia robi wrażenie

W Starym Strączu zakończył się remont kuchni w świetlicy wiejskiej. O to, co udało się zrobić i skąd pozyskano pieniądze na realizację inwestycji zapytaliśmy sołtysa, pana Jacka Małkowskiego.

- W ramach budżetu obywatelskiego z pomocą Urzędu Miejskiego udało nam się wyremontować kuchnię w naszej wiejskiej świetlicy. Już samym zamysłem budżetu obywatelskiego, który udało nam się wygrać, było stworzenie w pełni funkcjonalnej kuchni, która spełniać będzie wszystkie wymagania osób przygotowujących imprezy od strony gastronomicznej. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to udało nam się zrealizować i w tej chwili, jak to mawia młodzież, jest już naprawdę "grubo"!
Wyposażenie kuchni to m.in. dwustronna pojemna szafa do przechowywania czystych naczyń, zmywarka a w zasadzie wyparzarka do naczyń, blaty robocze, zlewy, szafki, regały, kuchenki gazowe z dużymi palnikami, nowa i przede wszystkim bezpieczna patelnia, okap z supermocnym wyciągiem no i oczywiście serce całego zestawu, czyli piec konwekcyjno - parowy, który nawiasem mówiąc przeszedł już pierwsze próby i spisuje się świetnie.
Nie możemy oczywiście zapominać o chłodni, która naturalnie była droższa od planowanych wcześniej lodówek, jednak służyć nam będzie znacznie lepiej.
Zanim mogliśmy zacząć wyposażać kuchnię, musieliśmy ją najpierw odpowiednio przygotować. Uzupełniliśmy płytkami miejsca, w których ich brakowało i zrównaliśmy posadzkę z salą. Naprawiony został także przeciekający dach nad kuchnią.
Przygotowanie kuchni do montażu wyposażenia kosztowało niemal 30 000 zł i sfinansowane zostało z funduszu sołeckiego oraz pieniędzy pochodzących z gminy. Wyposażenie kuchni wraz z chłodnią kosztowało 67 000 zł. W tym przypadku do kwoty 60 000 złotych z budżetu obywatelskiego dołożyliśmy 7 000 zł z funduszu sołeckiego. Myślę, że obecnie mamy najlepiej wyposażoną kuchnie spośród wszystkich świetlic wiejskich w naszym gminnym ogródku, co bardzo cieszy mnie, radę sołecką no i oczywiście mieszkańców. - powiedział nam sołtys Starego Strącza, pan Jacek Małkowski.