Dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych

W minionym tygodniu zrealizowano inwestycję polegającą na doświetleniu dwóch przejść dla pieszych przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego oraz jednego miejsca na ulicy Henryka Pobożnego, w którym niebawem przejście dla pieszych powstanie.

Inwestycje realizowała firma Enea Oświetlenie, na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.
W ramach zadania przy drodze wojewódzkiej nr 278 na terenie Sławy zainstalowano w sumie sześć słupów oświetleniowych. Główny cel tego przedsięwzięcia to oczywiście bezpieczeństwo. Tego rodzaju instalacje świetlne niewątpliwie poprawiają widoczność w godzinach wieczornych oraz podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dwa doświetlenia pasów sfinansował ZDW w Zielonej Górze, jedno natomiast Gmina Sława z budżetu własnego.