Policja w czasie pandemii

W czasie pandemii wszystkie oczy zwrócone są naturalnie na służbę zdrowia. Stan personelu medycznego, który jest na pierwszej linii frontu budzi (co zupełnie zrozumiałe) największą troskę oraz obawy
Jednak nie należy zapominać, że podczas pandemii ważne jest także sprawne działanie służb takich jak policja czy straż pożarna.

Postanowiliśmy więc zapytać rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji we Wschowie o to jak funkcjonują jednostki policji na terenie naszego powiatu.
- Nie jest to dla nas nowa sytuacja. Bardzo podobnie było podczas pierwszej fali zachorowań. Wtedy wprowadziliśmy pewne rozwiązania, które pozwoliły w sposób prawidłowy funkcjonować naszym funkcjonariuszom - powiedziała nam rzecznik prasowy KPP Wschowa, komisarz Maja Piwowarska
Do tej pory kilku policjantów trafiło na kwarantannę w związku z podejrzeniem, iż mogli oni mieć kontakt z osobami zakażonymi. Ci funkcjonariusze już wrócili do pracy.
- Osoby, które chciałyby złożyć zawiadomienie, które nie wymaga natychmiastowej interwencji z naszej strony mogą to uczynić drogą mailową pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ponadto w celu zgłaszania miejsc, w których czujemy się zagrożeni można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie rozwiązania były sprawdzane już podczas pierwszej fali zachorowań i dobrze one funkcjonowały - podkreśliła komisarz Maja Piwowarska.