Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Wschowskiego.

Narada odbyła się pod przewodnictwem Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego, Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Andrzeja Andrusiaka z udziałem kierowników jednostek organizacyjnych bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne i porządek na terenie powiatu.

Główny tematem spotkania była aktualna sytuacja pandemiczna w powiecie wschowskim. Omówione zostały zasady funkcjonowania w czasie pandemii szkół i placówek oświatowych, urzędów oraz podległych im jednostek. Jednym z tematów był również stan bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu – podsumowanie sezonu letniego.