Sukcesy Bartka Miziewicza w tegorocznych regatach

W dniach 18-20 września na wodach zatoki Gdańskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich. Przez trzy dni w Górkach Zachodnich rywalizowało prawie 300 żeglarzy i żeglarek w siedmiu klasach.

W klasie Europa, Sławę reprezentował Bartosz Miziewicz, na co dzień zawodnik WKŻ Wolsztyn.
Po trzech dniach zmagań Bartek Miziewicz obronił zeszłoroczny tytuł i jako najlepszy junior zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w klasie regatowej Europa.
W kategorii OPEN na 37 zawodników klasy Europa Bartek zdobył wysokie 3 miejsce i brązowy medal pozostawiając w tyle wielu doświadczonych seniorów.
Podczas regat podsumowano także miniony sezon i Puchar Polski klasy Europa w którym Bartek Miziewicz na 50 zawodników klasy zajął bardzo wysokie 2 miejsce i srebrny medal klasy regatowej Europa.

Ponadto w dniach 26-27 września 2020 w Wolsztynie odbyły się mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w klasie Europa, jednocześnie jako regaty zakończenia sezonu żeglarskiego organizowane przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski. Bartek Miziewicz po 2 dniach walki w deszczu i po 7 wyścigach zdobył złoty medal w kategorii juniorów oraz srebrny medal OPEN.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!