“Śpiewać Może Każdy” - finał XX festiwalu piosenki w Sławie

W niedzielę, 9 sierpnia na scenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku odbył się jubileuszowy XX finał Festiwalu Piosenki “Śpiewać Może Każdy”.

O godzinie 14:00 rozpoczęły się próby mikrofonowe a godzinę później do rywalizacji w 4 grupach wiekowych stanęło 28 wykonawców, zakwalifikowanych do finału spośród uczestników biorących udział w tegorocznych eliminacjach on-line.
Cieszymy się, że w tych trudnych czasach zgłosiło się tak wielu chętnych. W finale biorą udział wykonawcy z województwa lubuskiego, wielkopolskiego, z Wrocławia, Katowic czy Warszawy co dowodzi, że nasz festiwal ma swoją renomę - powiedział nam Henryk Cyran.

Po wysłuchaniu 9 wykonawców w I kategorii wiekowej (rocznik 2010 i młodsi) jury postanowiło przyznać:
I nagrodę Łucji Marii Kosińskiej reprezentującej Klub piosenki SOLO ze Wschowy
II nagrodę Julii Lisowskiej ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku
III nagrodę Mai Bartoszek również ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku
W tej kategorii wiekowej przyznano również wyróżnienia, które trafiły w ręce Wiktorii Szkudlarskiej z Fundacji Centrum Sztuki INTEGRACJA z Leszna, Marcina Szymańskiego ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Antoniego Kosińskiego z Klubu Piosenki SOLO we Wschowie.
Po wysłuchaniu 11 uczestników II kategorii wiekowej (roczniki 2004-2006) jury postanowiło przyznać:
I nagrodę Wiktorii Muszyńskiej ze Studia KIDS ART w Warszawie
II nagroda trafiła w ręce Jakuba Jarosika ze Studium Muzycznego TONIKA w Zielonej Górze.
III nagrodę dla Mai Gontarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach.
Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej trafiły w ręce Anny Sobkowicz z Legnicy oraz Leny Figler reprezentującej Klub 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu.
Po wysłuchaniu 8 wykonawców w III kategorii wiekowej (rocznik 2001-2003) jury postanowiło przyznać:
I nagrodę Natalii Kawszyn z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Płocku
II nagrodę dla Norberta Wronki ze Studia KIDS ART w Warszawie
III nagrodę przyznano ex aequo dla Nikodema Koniecznego ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze oraz Wojciecha Stefanowskiego z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu
Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała Julia Kamińska ze Studium Wokalnego KATHARSIS w Świdnicy.
W IV kategorii wiekowej (rocznik 2000 i starsi) przesłuchano 1 uczestnika, który otrzymał wyróżnienie i był to Kacper Kozyra z Fundacji Centrum Sztuki INTEGRACJA w Lesznie.
Ponadto przyznano dwie nagrody specjalne. Tytuł Najlepiej Śpiewającej Sławianki otrzymała Julia Lisowska ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku.
Nagroda w postaci sesji nagraniowej ufundowana przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze trafiła w ręce Jakuba Jarosika ze Studium Muzycznego TONIKA w Zielonej Górze.

 

galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież