Sławscy judocy liczą na kolejne sukcesy

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że dzięki uprzejmości dyrektora Szkoły Podstawowej im. F. Niewidziajły w Sławie, pana Jacka Smektały, zawodnicy UKS Sparta Sława mogli wrócić do treningów na macie.
Jest to o tyle istotne, że w zespole trenują zawodnicy kadry narodowej, którzy potrzebują systematycznych ćwiczeń.

Już w sierpniu, Sparta wybierze się na obóz szkoleniowy do Zakopanego
Spartanie liczą, że nadchodzący sezon będzie dla nich szczęśliwy. W minionym sezonie zdobyli oni aż 75 medali, w tym 23 złote, 21 srebrnych i 31 brązowych. podczas turniejów zarówno krajowych jak i zagranicznych.
Znakomicie prezentował się wtedy Remigiusz Kostrzewa, który startując po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski uplasował się na 5 pozycji w kategorii juniorów młodszych. Młody judoka otrzymał także powołanie do kadry narodowej.
Nie możemy zapomnieć oczywiście o Ninie Ciesielskiej, która zdobyła brąz w Pucharze Czech i wyrasta na czołową zawodniczkę sławskiego klubu.
Nina będzie trenowała podczas najbliższego zgrupowania kadry narodowej a jesienią ma nadzieję wystartować w Mistrzostwach Polski, Olimpiadzie Młodzieży i europejskich pucharach.