Edukacyjne miejsce postojowe przy "Joannie"

Na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska, zlokalizowanych jest wiele obiektów turystycznych i edukacyjnych.

Miejsce najbardziej popularne i cieszące się dużą sławą to niewątpliwe wieża widokowa „Joanna”, jeden z najwyższych drewnianych obiektów tego rodzaju w Polsce.
Wieża wykonana jest z drewna świerkowego oraz modrzewiowego osiąga 40 m wysokości.
Po wejściu na samą górę możemy zachwycać się pięknymi widokami: panorama Jeziora Sławskiego, okoliczne miejscowości, lasy, pola, a podczas bezchmurnych dni nawet Głogów oddalony w linii prostej o 25 km.
Aby sprostać oczekiwaniom odwiedzających to piękne miejsce, w ramach projektu pt. „Ochrona ptaków i siedlisk na obszarach Natura 2000 Pojezierze Sławskie i Żurawie Bagno Sławskie oraz ograniczenie antropopresji turystycznej na te obszary w Nadleśnictwie Sława Śląska” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014- 2020 sławskie nadleśnictwo zleciło budowę edukacyjnego miejsca postojowego z utwardzoną nawierzchnią zlokalizowanego przy wieży widokowej oraz Polanie rekreacyjnej Świętobór.
I tak wraz z początkiem maja dokonano odbioru tych prac. Powierzchnia jaka została utwardzona to prawie 2 tyś m 2, tak więc dla odwiedzających z pewnością nie zabraknie miejsca na postawienie auta.
Aby wzbudzić zainteresowanie otaczającą nas przyrodą, zamontowano na miejscu kilka tablic edukacyjnych.
Zanim się tam wybierzecie aby zobaczyć to na własne oczy, pamiętajcie, że na ten moment w związku z sytuacją epidemiologiczną jest wprowadzony zakaz korzystania z obiektów turystycznych i edukacyjnych nadleśnictwa.
Kiedy sytuacja ulegnie zmianie, natychmiast o tym poinformujemy.

galeriaa.jpg

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież