Komendant odchodzi na emeryturę

W piątek, 5 czerwca po 29 latach, sześciu miesiącach i pięciu dniach służby na zasłużoną emeryturę odchodzi komendant Komisariatu Policji w Sławie, aspirant sztabowy Waldemar Dekier.

Jego służba w policji od początku była związana z powiatem nowosolskim i wschowskim. Przez niemal 30 lat był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę. Otrzymał m.in. nagrodę od prezydenta RP.
- Służba w policji to nasza tradycja rodzinna. Jako komendant KP w Sławie na emeryturę odchodził mój tata. Mój brat i moja siostra również są policjantami. Mam dwóch synów. Starszy jest detektywem w zespole kryminalnym Komendy Powiatowej Policji we Wschowie a młodszy obecnie przebywa w szkole policji w Pile. Cieszę się, że te tradycje nadal są kontynuowane. Na emeryturę odchodzę ze względu na stan zdrowia jednak mam nadzieję, że po przejściu w stan spoczynku, nadal będę mógł pomagać mieszkańcom czy moim kolegom z Komisariatu policji w Sławie - mówił komendant Waldemar Dekier.
W środę, 27 maja aspirant Dekier spotkał się z władzami gminy oraz komendantem Straży Miejskiej w Sławie, gdzie podziękowano mu za współpracę i wręczono upominki.
Jak sam podkreślał w jego ocenie współpraca z samorządem czy strażą miejską była wręcz wzorowa i będzie ją miło wspominał.
Również policjanci i pracownicy cywilni Komisariatu Policji w Sławie zrobili swojemu przełożonemu niespodziankę i obdarowali go wspaniałymi upominkami.
Dziękujemy za Pańską służbę komendancie i życzymy spokojnej, wolnej od trosk i owocnej emerytury.