Strażnicy wracają do Urzędu Miejskiego

Rząd luzuje obostrzenia związane z koronawirusem i w związku z tym Straż Miejska od poniedziałku wraca do Urzędu Miejskiego i swoich standardowych obowiązków.

Przez ostatnich kilka tygodni, decyzją Wojewody Lubuskiego, SM została włączona w struktury policji i wykonywała obowiązki związane z dozorowaniem osób na kwarantannie czy patrolowaniem. Ale nie tylko. Zgodnie z przekazanymi podziękowaniami i informacjami przez Komendanta Komisariatu w Sławie, strażnicy mieli ogromny wkład w ostatni sukces stróżów prawa.
W związku z luzowaniem obostrzeń dotyczących koronawirusa decyzją Wojewody strażnicy wracają do swoich obowiązków (patrole związane z ochroną środowiska, patrole terenów turystycznych czy obsługa strefy postoju).
Choć strażnicy na stałe wracają do Urzędu Miejskiego, to współpraca z policją jest stałym elementem ich działań, co potwierdzają zgodnie komendanci SM i Komisariatu w Sławie.
Jednocześnie przypominamy, iż od 21 maja wraca strefa płatnego parkowania. Strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku (w strefach mienia komunalnego do soboty) od godz. 9:00 do 18:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież