Rowerem z Głogowa do Sławy

Samorządy Sławy i Głogowa są zdeterminowane aby zrealizować inwestycję.

Ścieżka ma służyć nie tylko turystom, ale i mieszkańcom dojeżdżającym do pracy. To projekt, który już nie raz był omawiany i kolejny raz mu kibicujemy! Według planów trasa miałaby przebiegać przez gminę Sława, gminę Kotla, gminę wiejską Głogów oraz gminę miejską Głogów.
- Jako gmina wspólnie z powiatem wschowskim podchodzimy do tego bardzo realnie, gdyż jest możliwość pozyskania środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwsze uzgodnienia, które mamy już za sobą dotyczą remontu jezdni i budowy trasy rowerowej wzdłuż drogi powiatowej od Sławy przez Lipinki, Krążkowo aż do Krzepielowa. Chcemy wykonać to dwuetapowo. Ścieżka, która w pierwszym etapie będzie prowadziła do Lipinek, a w kolejnym do Krążkowa i Krzepielowa będzie pełniła nie tylko funkcję turystyczną, ale też niezwykle pomocną dla mieszkańców, dojeżdżających do pracy w tych miejscowościach - zaznacza wiceburmistrz Sławy. Na połączeniu Krzepielowa i Krążkowa znajduje się nieczynny przejazd kolejowy. Przez teren, którędy szły kiedyś tory, będzie można dojechać do Krążkówka, czyli już tak naprawdę granicy województw. Tam droga spotka się z gminą Kotla i powiatem głogowskim już jako jedna duża trasa. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to droga rowerowa byłaby gotowa jeszcze w tej kadencji. Gmina liczy na sukces tej inwestycji.