Sława znów tętni życiem

Wczoraj już od samego rana Targowisko Miejskie w Sławie pracowało pełną parą a parkingi w okolicach Nowego Rynku były wypełnione po brzegi.

W godzinach popołudniowych wybraliśmy się do Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku by sprawdzić czy sytuacja z miasta ma swoje odzwierciedlenie nad Jeziorem Sławskim.
Jak można się było tego spodziewać nad jeziorem wypoczywało bardzo wiele osób. Czynne lokale gastronomiczne, atrakcje dla dzieci, możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, piękna pogoda no i oczywiście cudowne jezioro - to wszystko przyciąga jak magnes, ludzi którzy choć przez chwilę chcą odetchnąć od codzienności.
Wzdłuż wybrzeża przechadzali się spacerowicze, na wodzie dostrzec można było kajaki, rowery wodne i jachty. Nad bezpieczeństwem czuwało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe a na polu caravaningowym pojawiły się pierwsze przyczepy kempingowe.
Wygląda na to, że wszystko powoli wraca do normy. Mamy nadzieję, że zagrożenie koronawirusem minie jak najszybciej i wszyscy w pełni będziemy mogli korzystać z uroków naszego pięknego miasteczka i jego okolic.