Sława podczas kwarantanny

Wystarczy rzucić okiem na zdjęcia, które publikujemy, by stwierdzić, że mieszkańcy Sławy stosują się do kwarantanny i bez potrzeby nie wychodzą z domów.

W miniony piątek oraz sobotę, sytuacja była jednak zupełnie inna. To na te dni w Sławie przypadło zakupowe szaleństwo.
Wraz z nadejściem nowego tygodnia sytuacja jednak zaczęła się normować.
W sławskich aptekach największym powodzeniem, cieszą się obecnie specyfiki wspomagające leczenie przeziębień.
- Obecnie sprzedajemy najwięcej leków przeciwgorączkowych oraz tych na przeziębienie. Ponad to sławianie robią normalne zakupy kupując np. szampony przeciwłupieżowe, pasty wybielające, słowem produkty, bez których teraz można się obyć - powiedziała nam farmaceutka pracująca w jednej ze sławskich aptek.
W czasie wspomnianego wcześniej szaleństwa zakupowego mieszkańcy Sławy i okolic wykupowali przede wszystkim produkty mączne, mięso, papier toaletowy i wszelkiego rodzaju produkty do dezynfekcji.
Dzisiaj rano do jednego z większych dyskontów w Sławie, klienci wpuszczani byli w małych grupach by uniknąć tłoku jednak teraz ruch jest niewielki a sklepy są w pełni zaopatrzone.
- Faktycznie, największy ruch obserwowaliśmy w piątek oraz sobotę jednak wczoraj było już zdecydowanie spokojniej. Dziś natomiast, mogę powiedzieć, że ruch jest mniejszy niż zwykle - powiedziała nam ekspedientka pracująca w jednym ze sławskich sklepów.