W trosce o jakość powietrza

Kolejny raz w naszej gminie rusza programem wymiany pieców. Tym razem Gmina Sława przeznacza na ten cel 100 tys. zł.

Już można pobierać wnioski na stronie slawa.pl. Przyjmowanie wniosków ruszy 1 kwietnia i potrwa do 10 kwietnia. Decyduje kolejność złożonych i prawidłowo wypełnionych wniosków! Dotacja może pokryć nawet połowę kosztów związanych z wymianą ogrzewania na ekologiczne, nie więcej jednak niż 4 tys. zł.

Szczegóły programu (jakie kotły są akceptowane) oraz regulamin i wniosek można znaleźć na stronie.
To kolejna edycja gminnego programu wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła. Przed rokiem gmina uruchomiła pilotażowo ten program, przeznaczając na ten cel 100 tys. zł. Ta akcja nie ma nic wspólnego z rządowym programem „Czyste powietrze” i jest finansowana z budżetu gminy. Po co to robimy? Jest to jeden z elementów walki o lepszą jakość powietrza na terenie gminy. Żeby ludzie spalali dobrej jakości paliwo i nie zatruwali powietrza, którym wszyscy oddychamy. Wynika to także z Gminnego Programu Gospodarki Niskoemisyjnej.