Powiatowe Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego

W poniedziałek, 2 marca w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie do rywalizacji stanęło w Powiatowych Eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego stanęło 47 uczestników.

Konkurs ten został zorganizowany w ramach PRO ARTE 2020 – programu promocji twórczości dzieci i młodzieży realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.
W dzisiejszym przeglądzie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz instytucji kultury z terenu Powiatu Wschowskiego.
Po burzliwych obradach jury przyznało nominację do udziału w wojewódzkim konkursie w trzech kategoriach:
W grupie I (klasy I – III SP)
- Lauren Leśniewska (SP nr 3 ze Wschowy),
- Łucja Kosińska (SP nr 2 ze Wschowy),
-Antoni Kosiński (SP nr 2 ze Wschowy).
W grupie II (klasy IV - V SP)
- Nicola Józefczak (SP w Sławie),
- Mikołaj Kosiński (SP nr 2 we Wschowie).
W grupie III (klasy VI - VIII)
- Karolina Kubiak (SP w Siedlnicy),
- Klaudia Marciniak (SP w Starych Drzewcach).
Laureaci z I i II grupy wystąpią 26 marca w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury natomiast najstarsi uczestnicy powiatowych eliminacji zmierzą się z innymi nominowanymi, już 27 marca w Kostrzyńskim Centrum Kultury. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzmy sukcesu w finałach wojewódzkich.