XVIII Sesja Rady Miejskiej w Sławie

W czwartek 27 lutego o godzinie 15:00 w sali nr 001 Urzędu Miejskiego w Sławie odbyła się XVIII Sesja Rady Miejskiej w Sławie.
Podczas sesji burmistrz Cezary Sadrakuła przedstawił sprawozdanie z prac pomiędzy sesjami a radni obradowali nad 6 projektami uchwał.
Ponad to złożyli oni łącznie 6 interpelacji.

Radna Agnieszka Szafer, w imieniu mieszkańców i sołtysa miejscowości Radzyń zwróciła się do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sławie z wnioskiem o zaplanowanie w przyszłym budżecie, prac remontowo - budowlanych ulicy Sportowej w Radzyniu.
Radny Michał Drogosz zgłosił interpelację dotyczącą wsparcia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych środkami pochodzącymi z Funduszu Sprawiedliwości. Radny wnioskował o udostępnienie informacji, czy nasza gmina na przestrzeni ostatnich 4 lat wnioskowała do Ministra Sprawiedliwości o udzielenie dotacji na zakup wyposażenia i urządzeń do ratownictwa dla jednostek OSP.
Interpelacja radnego Stanisława Pyziaka dotyczyła ujęcia w studium uwarunkowań rozwoju i w przyszłym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Sława, ograniczeń dotyczących powstawania nowych ferm i hodowli drobiu, trzody chlewnej, bydła i zwierząt futerkowych oraz określenia odległości od miejscowości turystycznych, osad mieszkalnych i sołectw w gminie Sława. W piśmie radny wnioskował o wyznaczenie strefy o promieniu 20 km od wyżej wymienionych terenów mieszkalnych.
Radny Krzysztof Łuciów zgłosił 3 interpelacje dotyczące dalszego etapu budowy parkingu przy Szkole Podstawowej w Krzepielowie, wynajmu sali wiejskich w gminie Sława oraz zamontowania oświetlenia na słupie obok kościoła w Krzepielowie.
Ponad to w czasie sesji głos zabrał Komendant Powiatowy Policji we Wschowie mł. insp. Marek Halota. Dziękował on za współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz poprosił o wsparcie finansowe w zakupie motocykla. W związku z powstająca nową plażą i spodziewaną większą ilością turystów, motocykl ten jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa. W roku ubiegłym zakupiono już jeden motocykl marki BMW. 50% wartości motocykla pokryje Komenda Główna Policji a pozostałą część sfinansują samorządy. Kwota o jaką poprosił Komendant Powiatowy Policji we Wschowie to 10 000 zł.