Miniony weekend w naszym powiecie, oczyma policji

Mikołajkowy miniony weekend w powiecie wschowskim można uznać za obfity pod kątem interwencji jakie podejmowali mundurowi. Wyeliminowani zostali nietrzeźwi kierujący. Do policyjnego aresztu trafiły osoby poszukiwane, jak również agresorzy przywiezieni z interwencji publicznych i domowych.

Miniony weekend w piątkowe południe (6 grudnia) zapoczątkowało zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego, któremu dalszą jazdę uniemożliwiła zgłaszająca. W trakcie wykonywania czynności 65-latek przyznał się do jazdy w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie, zatrzymano mu prawo jazdy. Kilka godzin później w Starych Drzewcach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego, który zachowywał się nienaturalnie. Jak się okazało nie posiadał uprawnień, a wykonany test narkotykowy okazał się pozytywny. W międzyczasie wschowscy kryminalni zatrzymali dwie osoby poszukiwane. 23-letniego mieszkańca Sławy za którym wydano list gończy. Drugi z zatrzymanych, 25-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego trafił na 6 miesięcy do Zakładu Karnego we Wrocławiu.

Do dość nietypowego zatrzymania doszło w sobotę (7 grudnia) tuż po godzinie 4.00. Przed budynkiem wschowskiej Policji zatrzymał się samochód osobowy i grupa mężczyzn przepychała i szarpała się między sobą. Oficer dyżurny błyskawicznie zadaniował policjantów, na widok których samochód odjechał z impetem, a jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Po krótki pościgu znany był już policjantom powód ucieczki. 29-latek poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności i trafił do policyjnego aresztu. Chwilę wcześniej ten sam patrol policji w trakcie monitoringu miasta zatrzymał do kontroli motorowerzystę, który przewoził pasażera. W trakcie sprawdzeń okazało się, że lekkomyślny 28-latek kierował mając 2 promile alkoholu w organizmie, a jego 20- letni kompan ponad 2 promile. Mężczyźni w dalszą trasę udali się pieszo.

W niedzielę (8 grudnia) policjanci udali w rejon ulicy Pocztowej we Wschowie, gdzie zauważyli prawidłowo zaparkowany uszkodzony samochód osobowy. Z relacji świadków wynikało, że kierowca białego busa uszkodził auto osobowe, po czym odjechał i przeparkował się w inne miejsce. Policjanci postanowili to sprawdzić. W zaparkowanym busie zauważyli za kierownicą śpiącego mężczyznę. Wyczuwając silną woń alkoholu wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i próbowali obudzić go. Mężczyzna po przebudzeniu na ich widok stał się bardzo wojowniczy i wykonywał gesty chcąc uruchomić pojazd. Mężczyzna wydmuchał prawie 3 promile alkoholu. 35-latek stracił prawo jazdy.

O zatrzymanym 34 - letnim mężczyźnie ze Starego Strącza, który demolował samochody w Nowym Strączu ponieważ odmówiono mu gościny pisaliśmy tutaj: http://www.gminaslawa.pl/2926-pijany-napastnik-u-drzwi.html