Mikołajki w Sławie

Święty Mikołaj to naprawdę niezwykła postać. W tym roku niemal cały Mikołajkowy dzień spędził w Sławie. No chyba, że jest ich więcej - ale to temat na zupełnie inne rozważania.

Wszystko zaczęło się na Nowym Rynku już o godzinie 11:00. Wtedy właśnie rozpoczął się Kiermasz, na którym zakupić można było m.in. ręcznie robione dekoracje, stroiki, ozdoby bożonarodzeniowe, rękodzieło, ozdoby robione na szydełku, kalendarze, prace wykonane przez podopiecznych szkół z terenu Gminy Sława, bransoletki i zabawki.
Nie zabrakło też barszczyku, pasztecików z mięsem, zakręconej frytki oraz pysznych ciast.
W Komnacie Świętego Mikołaja od samego początku dyżurował wspomniany już wcześniej sympatyczny brodacz, któremu uśmiech nie schodził z ust.
O godzinie 15:30 na scenie pojawiły się dzieci z sekcji wokalnej Domu Kultury w Sławie a tuż po nich zaprezentował się zespół Heniu i Przyjaciele.
Pół godziny później wystąpiły zespoły TUTU i Psotki, także ze Sławskiego Domu Kultury.
Punktualnie o 16:25 burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła w asyście Świętego Mikołaja włączył przepiękne świąteczne iluminacje.
Urząd Gminy przygotował ponad tysiąc paczek, które w imieniu Mikołaja rozdali dzieciom sławscy strażacy ochotnicy.
Sam Święty Mikołaj nie mógł tego zrobić, ponieważ cały swój czas musiał poświęcić na przebywanie w Komnacie, gdzie wiele dzieci przychodziło by zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.
Taki to już z niego celebryta.