Podsumowanie policyjnej akcji "Znicz 2019"

Co roku policyjne statystyki wykazują, że podróże na groby najbliższych 1 listopada należą do najniebezpieczniejszych. Zaangażowani do działań „Znicz 2019” policjanci w ciągu minionego długiego weekendu przede wszystkim czuwali nad płynnością ruchu w okolicach wschowskich nekropolii. Badali trzeźwość kierowców, jak również „stopowali” kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości, w szczególności w obszarach zabudowanych. Wyeliminowali nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymali osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.
Policyjne działania „ZNICZ 2019” rozpoczęły się 31 października br., a zakończyły się dzisiejszego wczesnego ranka (4 listopada br.).

W dniu Wszystkich Świętych, nie tylko dopisała aura, ale także frekwencja osób, które zjawiły się na nekropoliach w powiecie wschowskim, aby wspomnieć i zapalić znicze na grobach najbliższych.

Wachlarz podejmowanych przez mundurowych działań był bardzo szeroki. Policjanci, strażnicy miejscy dbali o płynności jazdy w okolicach cmentarzy, zwracali uwagę na pozostawione pojazdy bezpośrednio przy przejściach dla pieszych, auta zaparkowane w miejscach niedozwolonych, za znakami zakazu wjazdu. Monitorowali również parkingi samochodowe. Podejmowane działania porządkowe miały na celu zminimalizowanie nerwów pozostałych kierowców oraz zadbanie przy tak dużym natężeniu ruchu o ład na drogach i w rejonach cmentarzy.

Wzmożone działania wschowskich policjantów skierowane były na liczne kontrole. Mundurowi badali trzeźwość kierowców. Wynikami czego było wyeliminowanie:

- 01 listopada br. o godz. 1.00 w centrum Sławy 22 - letniego kierującego Oplem, który jechał „wężykiem”. Kierowca był trzeźwy, natomiast jego zachowanie wzbudziło podejrzenie, że mógł zażyć środki odurzające, co potwierdziło badanie testerem.

W wyniku kontroli pasażerów, okazało się, że jeden z nich poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze. Ponadto pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

- 02 listopada br. tuż przed 8.00 policjanci Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego na ulicy Strażackiej we Wschowie zatrzymali do kontroli kierującego Audi. 20 - latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, wydmuchując ponad 0,3 promila.

- kilka godzin później w Łęgoniu policjanci zatrzymali do kontroli kierującego skuterem, którego badanie trzeźwości wykazało prawie 4 promile alkoholu.

- tuż przed 17.00 w Kuźnicy Głogowskiej patrol policji KP Sława otrzymał zgłoszenie o tym, że pomoc medyczna udziela pomocy mężczyźnie, który najprawdopodobniej został najechany tylnym kołem ciągnika. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna w takcie jazdy zsunął się z maski traktora i został najechany. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości – wynik badania 2,5 promila. Został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

- w międzyczasie mundurowi wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego rowerzystę.

- 3 listopada br. tuż północy w okolicach ulicy Garbarskiej we Wschowie patrol Wydział Prewencji zatrzymał 62 - letniego kierowcę Peugeota, którego badanie trzeźwości wykazało prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Patrole ruchu drogowego interweniowały w przypadku trzech kolizji drogowych, które miały miejsce 31 października br. i dotyczyły najechania na tył poprzedzającego pojazdu, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu oraz nieupewnienia się co do bezpiecznego wykonania manewru skrętu – w wyniku czego doszło do zderzenia z pojazdem, który wykonywał manewr wyprzedzania.

Zintensyfikowane policyjne działania wszystkich mundurowych, zaangażowanie spowodowały, że na drogach powiatu wschowskiego w ciągu tego wyjątkowego czasu zadumy nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych.

galeriaa.jpg

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież