Dzień Kultur Świata w Happy House

W miniony wtorek wraz z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej Happy House, udaliśmy się do słonecznej Hiszpanii, pikantnego Meksyku, Ameryki Północnej i za wielki mur chiński.

Celem wyprawy było poznanie kultury, tradycji, języka, kuchni regionalnej i zwyczajów panujących w poszczególnych regionach (również w tamtejszych szkołach). Na specjalne zaproszenie szkołę odwiedziła meksykańska kapela El Mariachi, chińscy samurajowie, torreadorzy z hiszpańskich aren oraz Apacze z amerykańskich prerii. Pojawiły się również charakterystyczne przedmioty tj. mur chiński, indiańskie tipi, meksykańskie sombrero czy hiszpańskie kastaniety. W powietrzu unosiły się dźwięki chińskiej muzyki czy indiańskich odgłosów wymieszanych z zapachem świeżutkich nachos-ów i papryczki chili. Dzieci ubrane w kolorowe stroje, brały udział w licznych konkursach, quizach i zabawach (np. nauka jedzenia pałeczkami). Dzień radosny, kolorowy, z solidnym podłożem edukacyjnym - innymi słowy - przyjemny i pożyteczny!