INTERNATIONAL MANYFIK FISHING CHAMPION

W miniony weekend w Ośrodku Wypoczynkowym Wratislavia nad Jeziorem Sławskim z udziałem 94 dwuosobowych teamów z Irlandii, Rosji, Szwecji, Rumunii i Polski, odbyły się najbardziej prestiżowe zawody spinningowe w połowie szczupaka, okonia i sandacza, INTERNATIONAL MANYFIK FISHING CHAMPION.

W sobotę na terenie Wratislavii odbyła się Gala MMA której organizatorem była firma MANYFIK. W sumie w oktagonie swoje umiejętności weryfikowało dwunastu zawodników z różnych regionów Polski. Uroczystość rozpoczęła się już w piątek przywitaniem zawodników przez Burmistrza Cezarego Sadrakułę przy plaży miejskiej natomiast same zawody wystartowały w sobotni poranek. Niestety w ciągu 14 godzin jakie zawodnicy spędzili na wodzie złowiono zaledwie 43 okonie i 93 szczupaki. Wygrał team GarminFishingLeague z 381 pkt. Złowili 5 szczupaków i 1 okonia. Przy czym do nich należał największy szczupak – 88,50 cm. Drugie miejsce Rachem (361 pkt) ktrzy złowili 5 szczupaków i 2 okonie natomiast trzecie przypadło teamowi Gesiaki którzy złowili 4 szczupaki (największy 63,50 cm) i 2 okonie. Największy okoń 38,6 cm przypadł fishing4fun3. Łączna pula nagród w sławskich zawodach sięgnęła ponad 350 000 zł. a zwycięzca zgarnął 50 000 zł w gotówce i 90 000 zł w nagrodach nie wspominając o wielu różnych nagrodach dodatkowych. Bardzo atrakcyjne nagrody otrzymali również zdobywcy 2 i 3 miejsca a także osoby, które złowiły największego okonia i szczupaka. Finał zawodów odbędzie się w przyszłym roku w Niemczech a tam zwycięzcy zainkasują sumę 100 000 euro- powiedział nam Arkadiusz Stawiarski – główny organizator.
- W związku z bardzo przyjaznym stanowiskiem władz gminnych, organizacją imprezy przez OW Wratislavia nieporównywalną z innymi ośrodkami, wspaniałym jeziorem i gościnnością Gospodarstwa Rybackiego Sława w przyszłym roku spotkamy się na pewno na podobnych zawodach - dodał publicznie z uśmiechem nasz rozmówca.