Zarządzanie kryzysowe.

24 marca 2015 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Narada odbyła się pod przewodnictwem Starosty Powiatu Wschowskiego Marka Boryczki, Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Andrzeja Andrusiaka, a także z udziałem kierowników jednostek organizacyjnych bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne i porządek na administrowanym terenie, burmistrza Sławy, wiceburmistrza Miasta i Gminy Wschowa, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz wiceprezes Nowego Szpitala we Wschowie.
Podczas posiedzenia kierownicy jednostek, służb inspekcji i straży odpowiedzialni za bezpieczeństwo publiczne na terenie powiatu wschowskiego dokonali analizy działań w prezentowanej tematyce. Zapoznano się z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną i stanem bezpieczeństwa weterynaryjnego w powiecie wschowskim oraz działalnością NZOZ szpitala w aspekcie zakłóceń w funkcjonowaniu Podstawowej Opieki Zdrowotnej i zwiększonej liczby osób chorych, zgłaszających się bezpośrednio do szpitala. Podsumowano także sytuację osób bezdomnych na terenie powiatu wschowskiego oraz działalność poszczególnych urzędów miast i gmin w tym trudnym okresie jesienno-zimowym.