Czeki na środki w ramach FDS wręczone

W czwartek, 19 września w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wschowie Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z samorządowcami z terenu powiatu wschowskiego, nowosolskiego oraz zielonogórskiego. Wręczył on przedstawicielom władz samorządowych czeki potwierdzające przyznane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych środki finansowe. Naszą gminę na tym spotkaniu reprezentował Zastępca Burmistrza Sławy - Krzysztof Gruszewski.

30 sierpnia 2019 r. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, zgłoszonych do dofinansowania w naborze przeprowadzonym w dniach 13 marca - 12 kwietnia 2019 r. Wniosek Gminy Sława pn. „Przebudowa ul. Bursztynowej w miejscowości Lubogoszcz” znalazł się na liście podstawowej zadań gminnych w Województwie Lubuskim. Całość inwestycji będzie kosztowała 2,8 mln zł, pozyskane dofinansowanie ze środków rządowych to ponad 1,4 mln zł. Wniosek obejmuje przebudowę ulicy Bursztynowej na łącznej długości 678 m, budowę chodników jednostronnych wzdłuż projektowanej drogi, zieleń drogową oraz organizację ruchu drogowego. Zakończenie inwestycji jest przewidziane na czerwiec 2020.