Lubuskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Polska - Lubuskie

W środę 18 września na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołębskiego w Sławie rozpoczęły się dwudniowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, w których udział wzięło aż 15 klubów z całego województwa.

Kilkudziesięciu zawodników brało udział w konkurencjach biegowych, skakało w dal, rzucało piłeczką palantową oraz oszczepem a także pchało kulą.
Jeszcze podczas ceremonii rozpoczęcia po wciągnięciu na maszt flagi igrzysk, jeden z zawodników wypowiedział piękne słowa ślubowania: "„Pragnę zwyciężać, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.
Oficjalnego rozpoczęcia zawodów dokonał zastępca burmistrza Sławy, Krzysztof Gruszewski.
Oprócz wymienionych wcześniej konkurencji przeprowadzono również rozgrywki Boccia i wyścigi kajakowe na Jeziorze Sławskim.
Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych zakończyły się następnego dnia, na terenie ośrodka PCK w Sławie.
Podczas uroczystości uhonorowani zostali wszyscy zawodnicy biorący udział w zmaganiach sportowych.
Impreza współfinansowana była przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Regionalny Ośrodek polityki Społecznej w Zielonej Górze, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Powiat Nowosolski oraz Urząd Miasta i Gminy Sława.
Głównym organizatorem wydarzenia był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Lubuskie i Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Nowej Soli.
Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy!