Dziś rozpoczęły się zawody Garmin Fishing League

W piątek, 13 września o godzinie 17:00 na terenie Gospodarstwa Rybackiego Sława, które jest bazą zawodów, odbyło się oficjalne otwarcie ogólnopolskich zawodów wędkarskich Garmin Fishing League.

Na otwarciu obecni byli przedstawiciele władz miasta z wiceburmistrzem Krzysztofem Gruszewskim na czele, byli wielokrotni mistrzowie świata w wędkarstwie oraz zwycięzcy poprzednich edycji Garmin Fishing League.
Jest to trzecia edycja zawodów, których organizatorem jest spółka Fishing League. Partnerem tytularnym jest firma Garmin natomiast wyzwanie zawodnikom podczas tej edycji stawia firma Quantum Fishing Polska.
W zawodach rywalizować będzie 55 teamów z całej Polski.
- Odbywają się one Jeziorze Sławski poraz pierwszy. Szukaliśmy pięknych zbiorników wodnych w dobrym otoczeniu. Zależy nam nie tylko na promocji wędkarstwa ale i gmin wspierających ten sport. Gmina Sława jest bardzo przyjazna wędkarzom a współpraca od samego początku układała się bardzo dobrze - powiedziała nam Sandra Barylska przedstawiciel Fishing League
W zmaganiach wykorzystywany będzie system indywidualnego pomiaru czasu. Zawodnicy w ciągu dwóch dni, na wodzie mogą spędzić 16 godzin. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę już od godziny 7:00.
- Przy bramie czasu, w biurze zawodów znajduje się czytnik kart, które zawodnicy wypływający muszą zeskanować. Po powrocie czynność należy powtórzyć i wtedy czas zostaje zatrzymany - tłumaczyła Sandra Barylska.
Ryby punktowane w zawodach to sandacz, szczupak i okoń.
Ocena ryb będzie prowadzona za pomocą specjalnej aplikacji sędziowskiej. Zawodnicy przy pomocy telefonu będą fotografować rybę na miarce i wysyłać zdjęcia bezpośrednio do sędziów.
O przebiegu i wynikach zawodów poinformujemy.