Na polanie rekreacyjnej w Świętoborze odbył się "Leśny Dogtrekking"

Bieg z psem po wyznaczonych trasach leśnych. Uczestnicy w tym roku mieli do wyboru dwie trasy 5 lub 15 km. Podczas biegu dodatkowo trzeba było wykazać się wiedzą przyrodniczo-leśną, ponieważ na trasie na biegaczy czekały punkty kontrolne w postaci zadań do wykonania. Jednym z takich zadań było oszacowanie wysokości drzewa a innym podanie wieku drzewa na podstawie krążka i ilości słojów rocznych.

Prócz samego biegu, przez cały czas trwania imprezy osoby towarzyszące mogły pogłębić swoją wiedzę na stoiska edukacyjnych Nadleśnictwa Sława Śląska, bartnika Rafała Liśkiewicza Miodowy Spichlerz Bartnictwo Pasieka Noclegi Kolsko. Na stoisku Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS była możliwość zakupu cegiełki za którą później były losowane nagrody. Dzięki wam udało się zabrać aż 800 zł https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb3/1.5/16/1f4b0.png");">Na polanie była z nami firma Farmina Pet Foods Polska, która udzielała porad żywieniowych dla psiaków. Dla najmłodszych wraz z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie przygotowaliśmy zajęcia plastyczne. Dzieci tworzyły tam różne arcydzieła a możliwość zbicia swojego karmika i następnie pomalowanie go cieszyła się największym zainteresowaniem. Oczywiście nie można nie wspomnieć o pysznym jedzeniu przygotowanym przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Gminie Sława. Pierogi, paszteciki, krokiety, ciasta i wiele innych smakołyków cieszyło podniebienia uczestników.

Tuż przed ogłoszeniem wyników czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, można nawet powiedzieć gwiazda wieczoru a mianowicie pokaz dogfrisbee w wykonaniu Oh Dog. W związku z pogodą, którą niestety nie była idealna zakończenie wydarzenia zostało przyspieszone i już przed 16:00 nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Zwycięzcami na trasie 5 km zostali:

Maćkowiak Adrian

Dec Jakub

Tkaczyk Bartosz

 

Trasę 15 km najlepiej pokonali:

Nagórna Paulina

Orkowska Aleksandra, Papierniak Jarosław

Duda Małgorzata

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Pragniemy również podziękować naszym sponsorom:
- Centrum Informacyjne Lasów Państwowych,
- Sebastian Dysiewicz – Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe "Probud",
- Balcerzak i spółka,
- firma e-pies,
- Farmina Pet Foods.

To dzięki nim mogliśmy w taki sposób spędzić ten sobotni deszczowy dzień.

Poniżej przedstawiamy krótką relacje z wydarzenia.

Fot. Tomasz Sokołowski.

 

galeriaa.jpg

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież