Sukces piłkarzy stołowych ze Śmieszkowa na The Open Danish Championships 2019

Turniej odbywał się w piątek i sobotę. Pierwszego dnia rozgrywano konkurencję singlową i Open DYPa, zaś drugiego pary, oraz Loser DYPa. Podczas całego turnieju, przewinęło się około 100-120 zawodników ze Skandynawii.

Znaczny procent z całego zgrupowania, stanowili gracze, którzy w swojej karierze sportowej w tej dyscyplinie, wywalczyli już tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie na stole Bonzini, na którym odbywał się cały turniej. Do dyspozycji było ponad 20 stolików. Hala sportowa była bardzo przestrzenna i spokojnie mogłaby pomieścić dwa razy więcej stołów.
Turniej streamowany był na kanale youtube, gdzie można znaleźć nagrania z poprzednich edycji.
Kawał dobrego futbolu stołowego, zwieńczonego długotrwałym meczem finałowym braci Sven Wonsyld/Niels Wonsyld przeciwko Martinowi Due/Hannibalowi Keblovszki. Zwycięsko z opresji wyszli bracia Wonsyld. Pierwszy z nich w ubiegłym roku w Århus Open 2018 zajął w Singlach Open i Parach Open na Bonzini pierwsze miejsce!
Jeśli chodzi o zawodników ze Śmieszkowa to wraz z 18 parami zakwalifikowali się do grupy Semi-Pro gdzie ostatecznie uplasowali się na czwartej pozycji.