Wydrukuj tę stronę

W czasie ulewy na Jeziorze Sławskim złowiono ponad sto okoni

W sobotę pomimo deszczowej aury odbyły się pierwsze spinningowe zawody wędkarskie z łodzi Geberit Fisching Cup 2019 organizowanych przez firmę Geberit z Warszawy wspólnie z firmami Dragon i Foxboats – fundatorami nagród.

W zawodach wystartowało 30 teamów z całej Polski. Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych złowiono ponad sto wymiarowych okoni i trzy szczupaki. W klasyfikacji generalnej wygrał team nr 13 ( Piotr Ernst z Marcinem Płoszyńskim) zdobywając 2490 pkt. Zwycięzcy złowili również największego 61 centymetrowego szczupaka. Drugie miejsce zajął Mieczysław Pieprz i Robert Makowski (team 24) z 1530 punktami, którzy również złowili drugiego co do wielkości 60 cm szczupaka. Trzecie miejsce zajął Tomasz Puciłowski z Jackiem Kotlarzem ( team nr 11 ) z 1170 punktami, którym udało się złowić największego bo 38 centymetrowego okonia. W konkurencji największej ilości złowionych ryb wygrali Arkadiusz Jurgielewicz z Pawłem Majewskim którzy złowili 15 sztuk ponad 20 centymetrowych okoni. Wszyscy zwycięzcy otrzymali okazałe puchary oraz sprzęt wędkarski. Warunki były bardzo trudne, pomimo że pogoda nam nie sprzyjała i tak złowiliśmy sporo ryb. Cała otoczka Sławy i okolic, piękne czyste rybne jezioro, przyjazny i gościnny ośrodek Wratislavia i miejscowe gospodarstwo rybackie sprawia, że naprawdę wato tu przyjechać i dlatego będziemy chcieli tu zorganizować kolejne zawody w przyszłym roku powiedział nam Potr Ernst – przedstawiciel firmy Geberit główny organizator zawodów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się że pan Piotr wraz z kolegami wybiera się ponownie do Sławy już na listopadowy Puchar Jeziora Sławskiego.
Wprawdzie zawody zakończyły się w sobotę, jednak uczestnicy do domów pojechali w niedzielę, ponieważ tego dnia po śniadaniu odbył się kurs udzielania pierwszej pomoc, szczególnie na wodzie oraz ratownictwa drogowego, prowadzony przez WOPR.