XXXIII Ogólnopolski Rajd Samochodowy HDK PCK

W piątek, 30 sierpnia o godzinie 8:00 na terenie Ośrodka PCK w Sławie rozpoczęła się zbiórka uczestników XXXIII Ogólnopolskiego Rajdu Samochodowego Honorowych Dawców Krwi.

Godzinę później odbyła się uroczysta odprawa 31 załóg z całej Polski.
Podczas odprawy Odznaką Honorową PCK IV stopnia uhonorowano pięć osób a Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II otrzymały dwie osoby.
Ponadto w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża Medalem Pamiątkowym 100 - lecia PCK wyróżniono osiemnaście osób, wśród których znaleźli się m.in. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła czy gospodarz ośrodka PCK w Sławie Tadeusz Kasperski.
W czasie odprawy odśpiewano Hymn Czerwonego Krzyża po czym nastąpił honorowy start do Sulechowa i Kalska przez Bojadła i Trzebiechów.
W Trzebiechowie oraz na parkingu przy Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku odbyły się konkurencje sprawnościowe . Jedna z nich polegała na slalomie między pachołkami z kieliszkiem na masce samochodu.
W godzinach popołudniowych na Ośrodku PCK w Sławie organizowane były konkursy i zabawy dla dzieci.
Oczywiście Honorowi Dawcy Krwi nie mogli zapomnieć o zbiórce tego życiodajnego płynu. Krew oddało ponad 30 osób. Podczas zbiórki pozyskano ponad 13 litrów krwi.
O godzinie 20:00 odbył się Bal z okazji 100 - lecia PCK. O dobrą zabawę zadbała kapela “Bajer” a uczestnicy przyszli świętować przebrani w piękne stroje.
Rajd zakończy się w niedzielę.